Przedstawiciele medycyny fizykalnej, fizjoterapii i fizykodiagnostyki z Polski i zagranicy, a także absolwenci kierunku Fizjoterapia wzięli udział w I Międzynarodowym Sympozjum Naukowym "Medycyna Fizykalna w Nowoczesnej Fizjoterapii", które odbyło się Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.
Organizatorem Sympozjum był Zakład Fizjoterapii Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, Polskie Towarzystwo Biofizyczne oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Komitet Naukowy Sympozjum składał się z następujących wybitnych osobistości świata nauki:
- prof. zw. dr hab. Feliks Jaroszyk -przewodniczący
- prof. zw. dr hab. Aleksander Sieroń - wiceprzewodniczący
- prof. zw. dr hab. Krystyna Opałko - wiceprzewodnicząca
- prof. zw. dr hab. Teresa Matthews- Brzozowska
- prof. zw. dr hab. Aleksander Kabsch
- prof. zw. dr hab. Edward Hojan
- prof. zw. dr hab. Janusz Paluszak
- prof. zw. dr hab. Włodzimierz Samborski
- prof. zw. dr hab. Zbigniew Śliwiński
- prof. dr hab. Grzegorz Cieślar
- prof. dr hab. Ewa Skrodzka
- prof. dr hab. Jerzy Wiciak
- prof. dr hab. Maria Iskra
- prof. dr hab. Leszek Kubisz
- prof. dr hab. Paweł Sobczyński
- prof. dr hab. Anna Straburzyńska -Lupa
- prof. dr hab. Ewa Żekanowska
- doc. dr hab. Dariusz Kwolek
Specjaliści z Instytutu zostali zaproszeni do czynnego uczestnictwa w obradach Sympozjum. Prof. IBF Jerzy S. Janicki wygłosił dwa wykłady związane z tematyką fizjoterapii: „Magnetoterapia stałym gradientowym polem magnetycznym”, „Zastosowanie niejednorodnych pól magnetycznych w fizjoterapii”.
Na stoisku Instytutu prezentowany był system SATRO-EKG. Dzięki dużemu zainteresowaniu powstała również możliwość wykonania badania metodą SATRO, z której skorzystało kilkadziesiąt osób. Instytut otrzymał wyróżnienie w kategorii „nowoczesne metody rehabilitacji z wykorzystaniem magnetycznych pól gradientowych” za wyroby opracowane w Instytucie.